OTO EKSPERTİZ

OTO EKSPERTİZ NEDİR ?

                Oto ekspertiz işlemi alacağınız aracın daha önceki zamanlarda başına gelmiş kaza darbe gibi durumları ile mekanik (motor - şanzuman - alt takımlar gibi) ve elektronik aksamlarında bulunan arızalarını ortaya çıkarmak ve bu gibi durumları sizlere aktarmak amacıyla yapılan bir test aşamasıdır.

NEDEN OTO EKSPERTİZ YAPTIRMALIYIM ?

                Almak istediğiniz araç her ne kadar dıştan temiz görünse bile bazı bölümleri aşırı yıpranmış veya bir kaza sonucu bölümleri değiştirilmiş ya da boyanmış olabilmektedir. Bu durumda;

                2. El araç alırken ya da satarken aracınızın tüm kusurlarını bilmek sağlıklı bir alış verişin gerçekleşmesi açısından önem arz etmektedir. Eğer araçtaki kusurlar bilinmez ise hem satıcının satış anında hem de alıcının satıştan sonra sıkıntılar yaşamasına sebebiyet verecektir. Satıcı satış esnasında aracında bilmediği kusurlar için son anda ya aracın satışını  gerçekleştiremeyecek yada aracın fiyatında ciddi düşüşler yapmak zorunda kalacaktır. Alıcı ise bu kusurları bilmeden aracı alır ise değerinden yüksek bir bedele aracı almış ve şatış esnasından sonrada binlerce liralık masraf ile karşı karşıya kalmış olacaktır.

               Bu nedenle hem satıcının hakkını hemde alıcının hakkının korunması, sağlıklı bir araç satışının gerçekleşmesi, her iki tarafında maddi zararlara maruz kalmaması açısından araç şatış ve alımından önce oto ekspertiz yapılması büyük önem taşımaktadır.